Svojmu kaderníctvu sme v mnohých prípadoch vernejšie ako svojej drahej polovičke. Nájsť ten najlepšie kadernictvo Bratislava je skrátka umenie. Dá sa vôbec odhadnúť, či po ostrihaní alebo farbení sa nerozplačeme nad výsledkom? Sledujte nasledujúce:

Školenia a kurzy

V kaderníckom svete vládnu moderné trendy aj pokrok. Pokiaľ si kaderníčky či kaderník chce s nimi udržať krok, jednoznačne sa musí ďalej vzdelávať. Zaujímajte sa o to, čím dotyčný prešiel, čo absolvoval a ktoré certifikáty dostal.

Vyčítať by ste to mali už z webových stránok. Každé dobré kadernictvo sa ochotne samo pochváli, čím všetkým si jeho zamestnanci prešli. Rozhodne sa tiež nehanbite pýtať. Len tak máte záruku, že vami vyvolená kaderníčka už počula o nových farbiacich technikách a pri požiadavke “plážové vlny” si neodnesiete na hlave trvalú, za ktorú by sa nehanbila ani vaša mamička v “osmdesiatkach”.

Kadernícke náčinie

Vlasová kozmetika

Konečný účet za pobyt v kaderníckom salóne tvoria nezanedbateľnú mierou aj profesionálna vlasová kozmetika. Je určite iná ako šampóny alebo masky, ktoré si sama kúpite v drogérii.

K profesionálnym farbám na vlasy sa budete ako bežný užívateľ len ťažko dostávať, pretože si vyžadujú adekvátne znalosti toho, ako s nimi zaobchádzať. Pokiaľ si kaderníčka vystačí s bežným sortimentom blízkej drogérie, zbystrite.

Na druhú stranu ani profesionálna kozmetika nie je zárukou perfektného výsledku. Nemusí vám tzv. sadnúť alebo sa vám na niektoré prípravky môže dokonca prejaviť alergia. Od veci tak určite nie je sa na konkrétnu značku opýtať a s kaderníkom vopred všetko prebrať.

Skvelý výsledok v dobrom kaderníctve

Cena

Profesionál si za svoje služby nechá samozrejme náležite zaplatiť. Zdá sa vám cena podozrivo nízka? Malo by vás to varovať, že ani kvalita výsledku potom nebude optimálna ani z hľadiska prevedenia a ani kvôli následnej starostlivosti.

Na druhú stranu ani premrštená cena nemusí byť zárukou, že budete nadšená. Kadernícky salón v centre Bratislavy nevyhnutne ťaží z veľmi prestížnej adresy a cenová politika tomu bude zodpovedať.

V niektorých prípadoch sa cena odvíja tiež od skúsenosti konkrétneho vlasového stylistu. Ten naozaj dobrý tak bude aj násobne drahšie. Všetko by ste sa mali dozvedieť vopred, seriózny kadernícky salón vám totiž samozrejme nebude tajiť cenník svojich služieb.

Komunikácia

To jediné, čo vám kaderník povie, je pozdrav? Potom ste nenarazili na dobrú službu. Kvalitné kadernícky salón by sa vám mal venovať a komunikovať s vami. Naozaj dobrý kaderník s vami podrobne preberie vašu predstavu o tom, čo chcete nosiť na hlave.

A je schopný vám aj poradiť s ohľadom na váš typ, na kvalitu i štruktúru vlasov. Navyše vie, čo vám pristane a vie zohľadniť aj vaše potreby z hľadiska praktickosti zostrihu. Prípadne vám dokonca aj vami vybraný účes vyhovorí, pretože sa pre vás skrátka nehodí alebo je príliš náročný na starostlivosť.

Vstupné konzultácie v dĺžke niekoľkých minút by mala byť nutnou súčasťou vašej prvej návštevy, aby ste sa vzájomne spoznali. Schopného kaderníka tak môžete pomerne ľahko spoznať ešte v okamihu, než vôbec vezme do ruky nožnice.

Prostredie a osoba kaderníka

Aj keď má na vlasoch kaderníčka modré číro, nenechajte sa extravaganciou prekvapiť. Berte to tak, že je sama sebe portfóliom svojich schopností. Rozhodne sa nemusíte báť, že by za takýchto okolností nezvládla decentné hladké mikádo alebo romantický účes na svadbu či na ples. Kaderníčka bude usilovať o kreativitu a originalitu, vášmu želaniu by mala vyhovieť, nech si prajete akýkoľvek štýl.

Dôležitý je aj celkový dojem zo samotnej prevádzky. Ako na vás pôsobí interiér? Je salón moderne vybavený, uprataný a hlavne čistý? Dôraz na hygienu je absolútne zásadným dôvodom, prečo by ste sa pre konkrétny kadernícky salón mali alebo nemali rozhodnúť.

Ako si vybrať dobrého kaderníka
Tagy:            

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *