Záujem vlastniť pánske slnečné okuliare 2015

Väčšina mužov sa dnes zaujíma o informácie z oblasti technologických noviniek. Tie sa týkajú predovšetkým inovácií telekomunikačných systémov, prípadne informácií o najnovších typoch áut. Je to pochopiteľné, pretože tieto komodity vo veľkej miere ovplyvňujú denný život ľudí 21. storočia. Množstvo informácií a schopnosť v čo najväčšej možnej miere používať ich v praxi, má veľmi často rozhodujúci vplyv na profesný život muža a tým aj na jeho postavenie v spoločnosti. Napriek tomu by nemali muži podceňovať svoj vzhľad a venovať trocha času aj získaniu informácií o najnovších trendoch v tejto oblasti.

Okrem samotného oblečenia, majú na celkový vzhľad človeka vplyv aj doplnky. Sú to práve muži, u ktorých slnečné okuliare hrajú dôležitú úlohu pri vytváraní osobného imidžu. Nie je žiadnou novinkou, že pánske slnečné okuliare sú na trhu zastúpené veľkým množstvom značiek v tisícoch tvarov, veľkostí a cenových reláciách. Preto sme presvedčení, že vám tento článok poskytne také množstvo informácií, ktoré vám pomôžu zorientovať sa v novinkách na tento rok a tak aj pomôcť, aby ste sa pri kúpe slnečných okuliarov rozhodli správne. Správne rozhodnutie je totiž prvým predpokladom spokojnosti.

Chlapík v slnečných okuliaroch

Chcete mať dobrý pocit? Vyberte si správny tvar slnečných okuliarov!

Ak ste sa rozhodli pre zakúpenie slnečných okuliarov, v prvom rade si všimnite ich tvar. Treba pritom dodržať základné pravidlo, že tvar okuliarov nesmie byť identický s tvarom vašej tváre.

Musíme si uvedomiť, že okuliare, ktoré výborne vyzerali na vašom známom, nemusia rovnako dobre vyzerať na vás. Problém je v tom, že máte odlišné typy tváre. Aby ste si mohli vybrať správny tvar okuliarov, musíte si určiť typ vašej tváre. Aby ste to určili skutočne správne, poskytneme vám niekoľko orientačných rád. V prvom rade musíme vedieť, že poznáme 5 základných typov tváre. Sú to:

 1. okrúhla,
 2. štvorcová (hranatá),
 3. trojuholníková,
 4.  oválna,
 5. podlhovastá.

Samozrejme musíme vedieť, akými znakmi sa ktorý typ vyznačuje.

 • Pre okrúhlu tvár je typické, že šírka a výška tváre sú rovnaké. Tvár je rovnako široká v oblasti čela, ako v dolnej časti.
 • Štvorcová tvár, označovaná niekedy aj ako hranatá, sa vyznačuje širokým čelom, výraznými čeľusťami a vysokými lícnymi kosťami.
 • Trojuholníková tvár má široké čelo, úzke čeľuste a špicatú bradu.
 • Oválna tvár má vyvážené proporcie. Dĺžka tváre presahuje šírku o toľko, aby vyváženosť proporcií nenarušila. Preto sa tento typ tváre považuje za dokonalý.
 • Podlhovastá tvár je pretiahnutá, má rovnako úzke čelo ako bradu, bez ostrých čŕt a výrazných uhlov v jednotlivých partiách.

Ak ste si určili, aký typ tváre máte, môžete začať s výberom vhodného tvaru okuliarov, ktoré by mali opticky skorigovať niektoré nedostatky, ktoré ten-ktorý typ tváre so sebou prináša.

Hranatá tvár

Keďže tento typ sa vyznačuje tvrdými črtami, jednou z úloh okuliarov je, zmäkčiť ich a tak zjemniť tvrdý výraz tváre. Najlepšie sa tejto úlohy zhostia okuliare s okrúhlymi, alebo oválnymi rámami. Pri tomto type tváre zohráva svoju úlohu aj hrúbka rámu. Vo všeobecnosti platí, že vhodnejšie sú tenšie rámy. Nemusí to však byť pravidlom. Preto pri výbere rámu to treba posudzovať individuálne.

Trojuholníková tvár

Niekedy sa označuje aj ako tvár v tvare srdca. Najvhodnejší je okrúhly rám, alebo rám tvaru mačacieho oka. Tvar okuliarov má v tomto prípade zmäkčiť ostrú, špicatú bradu.

Oválna tvár

Pri tomto type tváre máte pri výbere okuliarov prakticky neobmedzené možnosti, pretože sa k nej hodí akýkoľvek tvar.

Okrúhla tvár

Charakterizovaná je aj ako guľatá. Najvhodnejšie sú hranaté rámy, obdĺžnikového, alebo štvorcového tvaru.

Podlhovastá tvár

Najvhodnejšou voľbou pre tento typ je veľký rám okrúhleho tvaru. Čo sa týka hrúbky rámu, je tu možnosť experimentovať.

Ray-Ban Wayfarer slnečné okuliare

Vždy populárne, klasické a nadčasové

Tieto okuliare sa vyznačujú ľahkosťou a odolnosťou. Na trhu sa objavili približne v polovici 60-tych rokov minulého storočia. Hneď si získali nielen bežných zákazníkov, ale aj známe osobnosti verejného života, predovšetkým z umeleckého prostredia. Nosil cich napríklad aj J. F. Kennedy, Bob Dylan (na svojom prvom turné v Anglicku), alebo Jack Nicholson.

Záujemcovia o slnečné okuliare Ray-Ban Wayfarer by mali vedieť akými vlastnosťami sa vyznačujú.
Pre informáciu uvádzame niekoľko dôležitých detailov:

 • Rám: polykarbonát
 • Záves: zliatina
 • Objektív: polykarbonát
 • Vhodné pre veľkosť tváre: malá, stredne veľká
 • Odporúčané použitie: na blokovanie svetelných a UV lúčov
 • Záruka garantovaná výrobcom: 1 rok

Muži, ktorí majú s okuliarmi Ray-Ban Wayfarer veľmi dobré skúsenosti, doporučujú kúpu najmenej jedného páru týchto okuliarov.

Diesel slnečné okuliare

Tieto slnečné okuliare sú ideálne na poľovačky, rybolov, ale napríklad aj na golf a to vďaka
nerozbitnému rámu. Zákazníci však na nich oceňujú viacero vynikajúcich vlastností. Predovšetkým sú to ich ľahkosť a pevnosť. Napriek svojej extrémne nízkej hmotnosti (2,7 gr), sú mimoriadne odolné voči poškodeniu. Prakticky sú nerozbitné! Všetci zákazníci tvrdia, že sú to najpohodlnejšie okuliare, aké kedy používali. Zásluhu na tom má aj superľahký rám TR90, ktorý je naviac bezkonkurenčne trvanlivý. Mimoriadne módne a obľúbené sú vŕtané rámy, ktoré dodávajú okuliarom zaujímavý štýlový dizajn. Ich používanie sa doporučuje pri všetkých pohybových aktivitách (behy, cyklistika), ale aj pri golfe, ale aj činnostiach vo voľnej prírode, ako sú už vyššie spomínané poľovačky a rybačky. 100%-ná ochrana proti UV žiareniu je tak čistá, že ju prakticky ani nevnímate.

Zaujímavou a mimoriadne lákavou je aj služba výrobcu – časovo neobmedzená záruka na každý výrobok. Dôkazom je aj výpoveď jedného zákazníka, ktorý stratil ochrannú podložku na nos. Po tom, ako sa skontaktoval s výrocom, do týždňa od neho obdržal nové okuliare bez toho, aby musel hradiť akékoľvek finančné náklady.

Ďalšie dôležité údaje o slnečných okuliaroch Polaroid:

 • Premostenie: mäkké, 1,0
 • Rameno: 6.0
 • Nerozbitné, ohybné, superľahký rám TR90
 • Mäkké gumové podložky na nos a uši
 • Vhodné predovšetkým pre pohybovo aktívnych ľudí
 • Doživotná záruka pri rozbití

Polaroid pánske polarizované slnečné okuliare

Realizačný tím zakladateľa Polaroid pracoval 4 roky na naplnení jeho vízie. Progresívne technológie, ktoré sa im podarilo zaviesť do praxe, vytvorili podmienky na výrobu unikátnych štýlových rámov a šošoviek s inovačnými technickými parametrami, určenými špeciálne pre slnečné okuliare.

Na výrobu ultraľahkých rámov, ktoré sú schopné odolávať aj tým najsilneším škodlivým vplyvom vonkajšieho prostredia, sa používajú ultrľahké titanová plechy, kované pri vysokých teplotách. Tvarované sú strjovým zariadením, ktoré riadi počítač. Tie zabezpečujú numerickú presnosť každého výrobku 0.050 mm. Na ochranu proti nárazu pri vysokej rýchlosti sa používajú hexlobular skrutky. Systém The Trhree-Point Fit poskytuje nadštandardne pohodlné nosenie okuliarov po celý deň, pričom udržuje šošovky v presnom optickom nastavení. Každý rám je doddávaný s prémiou Polaroid HD polarizovaných šošoviek, ktoré majú schopnosť odfiltrovať 99% svetelných lúčov bez vizuálneho zahmlenia a optického skreslenia, čo pri bežných polarizovaných šošovkách nebýva pravidlom. Na zadnej strane každého šošoviek je pridaná ochrana na zníženie oslnenia. Zabezpečuje ju antireflexná vrstva. Predná strana šošoviek je obohatená o irídiový povlak, ktorý ešte viac eliminuje stupeň oslnenia a zároveň s vysokou presnosťou vyrovnáva priepustnosť svetla.

Na vrchole týchto špičkových technológií, používaných pri výrobe slnečných okuliarov Polaroid, je technológia používaná pri výrobe hydrofóbnych a oleofóbnych fólií. Tie na sklách okuliarov vytvárajú trvalý povlak, ktorý zamedzuje nielen usadzovanie prachu, ale aj vody a olejov. Zabezpečujú dokoca aj to, aby na sklách neostávali stopy po odtlačkoch prstov.

Základné zakryvenie šošovky 8.75, rozširuje periférny výhľad a zároveň tvorí bočnú ochrannú bariéru proti slnku a vetru. Aj s dizajnom tohto veľkého zakryvenia, zabezpečujú okuliare ostré videnie z každého uhla.

Po štyroch rokoch vývoja sa stal Polaroid svetovou jednotkou vo výrobe polarizovaných slnečných okuliarov, ktoré sú elitou medzi výrobkami, ponúkanými súčasným trhom. Tosa týka nielen ich kvality, ale aj dizajnu.

Slnečné okuliare Guess

Štýlovéa pohodlné slnečné okulaire s dlhou životnosťou

 • vysoko výkonné polykarbonátové šošovky, ľahké a odolné
 • protišmyková výstelka Thermogrip rámov a sedielka
 • vysokokontrastné jantárové šošovky s kovovým zlatým leskom zrkadla a polarizačným filtrom
 • technológia dobrého výkonu pre používanie aj pod vodou
 • hydrophobic povlak chrániaci šošovky pred vodou a nečistotami

Ak nechcete investovať zbytočne vysoký finančný obnos do značkových okuliarov, hľadajte v online obchodoch. Poskytuje rovnako štýlový dizajn a dobré technické parametre svojich výrobkov, ako ostatní výrobcovia okuliarov. Ceny sú však výrazne nižšie!

Ray Ban Aviator

Veľké, mimoriadne trvácne okuliare, s kovovými rámami

Čisté a sofistikované. Tieto slnečné okuliare, v hovorovej reči nazývané “pilotky”, majú nezameniteľný dizajn, ktorý nikdy neprestane byť aktuálny. Práve pre ich klasický, vždy a všade sa hodiaci vzhľad, sú už desaťročia v obľube u veľkého množstva zákazníkov. Vďaka veľkým a pevným kovovým rámom poskytujú dokonalú ochranu očí. Zelené šošovky sú odolné proti poškriabaniu a chránia zrak so 100%-nou účinnosťou pred nadmerným množstvom svetelných lúčov a mimoriadne škodlivými účinkami UV žiarenia.

Slnečné okuliare RayBan Aviator sa stali nielen ikonou štýlu a dizajnu, ale aj nadčasovou legendou. Na trh boli uvedené už v r. 1937. Pôvodným zámerom návrhárov týchto okuliarov bolo, splniť stále vyššie požiadavky pilotov US Air Force. Postupom času sa však stali módnym doplnkom ako pre mužov, tak i pre ženy.

Aviator RayBan slnečné okuliare poskytujú maximálnu ocranu zraku, ale zároveň ponúkajú osobitný štýl, ktorý sa stal populárny aj vďaka mnohým filmovým hviezdam. Súčasný model Aviator Large Metal kopíruje tvar oka,čo predstavuje ojedinelý inovačný krok v dizajne slnečných okuliarov. RayBan Aviator okuliare majú pevný, ale ľahký kovový rám. Rezistentné šošovky scratch zabezpečujú 100%-nú ochranu pred UV žiarením, pričom poskytujú vynikajúcu optickú jasnosť. Preto RAY BAN okuliare sú jednou z najpredávanejších značiek na svete.

Najpredávanejšie pánske slnečné okuliare 2015

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *